Starptautiskā konference “Māksla un Holokausts: pārdomas par kopīgo nākotni”, 2019.gada 2.-3.jūlijā

9.01.2019

KAD? 2019. gada 2. – 3. jūlijā, Rīgā

KAS? Rīgas Ebreju kopiena, muzejs “Ebreji Latvijā” un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Rīga, Latvija) sadarbībā ar Starptautisko Litvaku fotogrāfijas centru (International Center of Litvak Photography, Kauņa, Lietuva) un Ebreju vēstures institūtu (Jewish Historical Institute, Varšava, Polija) aicina piedalīties starptautiskā konferencē “Māksla un Holokausts: pārdomas par kopīgo nākotni”.

KĀPĒC? Konferences mērķis ir prezentēt jaunus pētījumus par attiecībām starp Holokaustu un mākslu (vizuālo mākslu, tēlniecību, fotogrāfiju, laikmetīgo mākslu, komemorācijas mākslu), kā arī diskutēt par to, kā Holokausta traumatiskā pieredze ietekmēja Eiropas mākslu un sabiedrību kopumā.

Konferences ietvaros tiks organizēta atsevišķa sesija jaunajiem pētniekiem.

Aicinām piedalīties pētniekus ar referātiem šādās un līdzīgās tēmās:

• - mākslinieku likteņi Holokaustā un Holokausta ietekme uz viņu darbiem;
  • - Holokausts un laikmetīgā māksla;
  • - Holokausts neebreju mākslinieku skatījumā ;
  • - Holokausts fotogrāfijā;
  • - māksla, kas radīta ieslodzījuma vietās;
  • - Holokausts komemorācijās mākslā.

Konferences darba valodas – latviešu un angļu (tiks nodrošināts sinhronais tulkojums).

Uzstāšanās ilgums 20 minūtes.

Lūdzam aizpildīt konferences pieteikuma veidlapu tiešsaistē

līdz 2019. gada 15. martam.

Paziņojums par referāta iekļaušanu konferences programmā tiks nosūtīts līdz 2019. gada 1. aprīlim. Referāti tiks atlasīti konkursa kārtībā.

Konferences materiāli tiks publicēti rakstu krājumā. Informācija par publicēšanuas nosacījumiem un noformējuma prasībām būs pieejama konferences laikā. Konferences organizētāji apmaksā konferences dalībnieku uzturēšanās izdevumus konferences laikā (līdz 3 naktīm).

Priecāsimies Jūs redzēt konferences referentu, klausītāju un diskusiju dalībnieku vidū!

Konference tiks īstenota projekta “Art and the Holocaust. Reflections for theCommon Future” Eiropas Savienības programmas “Eiropa pilsoņiem” ietvaros.