Muzejs jauniešiem: bezmaksas izglītības programmas 2019. gadā

28.03.2019

Projekta atbalstītājs - Dutch Jewish humanitarian fund.

Projekts “Ebreju muzejs jauniešiem” turpināsies līdz 2019. gada beigām. Programmas ietvaros mēs piedāvājam izgltības darbnīcas un interaktīvās nodarbības muzeja telpās un ārpus tām.

Darbnīcas muzejā un ārpus muzeja:

Nodarbības muzejā

Ievērojamas ebreju personības pirmskara Latvijā

Vēcums: 15-19 gadi

Mērķis: nodemonstrēt kultūras daudzveidību Latvijā un mazākumtautības lomu un artavu Latvijas kultūras mantojumā.

Nodarbības gaitā skolēni, izmantojot muzeja ekspozīcijā un krājumā pieejamos materiālus, iepazīsies ar izcilām personībām – ebrejiem, kas pirmskara Latvijā darbojās dažādās jomās, gūstot atzinību gan savu līdzgaitnieku vidū, gan plašākā sabiedrībā. Skolēniem ir iespēja pašiem izpētīt dažādus cilvēku likteņus un nominēt kādu savai Izcilības balvai.

Ebreju tradīcija vēsturē un mūsdienās

Ilgums: 1-1,5 stundas.

Vēcums: 12-15 gadi

Mērķis: Pirmā iepazīšanās ar ebreju kultūru, reliģiju, svētkiem un tradīcijām.

Atrodi muzejā!

Ilgums: 1 stunda.

Vēcums: 12-15 gadi

Mērķis: iepazīstināt skolēnus ar Latvijas ebreju vēsturi, kultūru, tradīcijām kā arī caur ekspozīciju izstāstīt smago stāstu par Holokaustu Latvijas teritorijā.

Nodarbības gaitā skolēni iepazīstas ar ebreju kultūru un vēsturi Latvijā caur dažādiem muzeja eksponātiem. Skolēniem, strādājot grupās, būs iespēja pašiem izpētīt šos eksponātus un prezentēt darba rezultātus citiem.

Pieminēt nedrīkst aizmirst

Vēcums: 16-19 gadi

Mērķis:veicināt pārdomas par nepieciešamību pieminēt Holokausta un citu traģēdiju upurus. Nodarbības gaitā skolēni izvērtē dažādas pieminēšanas prakses (memoriālus, piemiņas pasākumus u.c.), reflektē par veidiem, kā, kam un ko ir svarīgi pieminēt.

Nodarbības ārpus muzejā

Ekskursija uz Rīgas sinagogu

Vēcums: 14-19 gadi

Mērķis: noformēt citas tautas daudzveidības tēlu, pastāstīt skolēniem ebreju reliģijas un svētku tradīcijas, kā arī nodemonstrēt kultūras, vēstures un arhitektūras pieminekli Rīgā.

Interakstīva ekskursijas apkārt Rīgas Geto

Vēcums: 15-19 gadi

Mērķis: iepazīstināt skolēnus ar Holokaustu un Rīgas Geto vēsturi. Veicināt kritisku domāšanu caur darbību ar vēstures avotiem un dažādu uzdevumu izpildīšanu, kā arī padziļināt empātiju, saskārsties ar bijušam Rīgas Geto vietām un liecinieku stāstiem.

Ekskursijas piemiņas vietās – Rumbulā, Biķernieku meža vai koncentrācijas nometnē Salaspilī
lgums: 1,5 stundas.

Vēcums: 15-19 gadi

Mērķis: iepazīstināt skolēnus ar Holokaustu vēsturi, kā tas notika Latvijā un tas ir ievērojama daļa no Latvijas vēstures.