Muzeju nakts: šofara taurētājs

16.05.2019

Sestdien, 18. maijā, daudzos muzejos norisināsies starptautiskā akcija "Muzeju nakts".

Muzejs "Ebreji Latvijā" arī piedalās, no 16:30 līdz 00:00 piedāvājot daudzveidīgu programmu. Šoreiz liels uzsvars būs uz Latvijas simtgades kontekstā svarīgiem tematiem un stāstiem, it īpaši Neatkarības karu.

Programma:

Visu vakaru - Speciālā pop-up izstāde „Ritovu ģimenes kolekcija: varoņi, labdari, sava ceļa gājēji”. Izstāde prezentē Rīgā, Turgeņeva ielā 17 slēpnī atrasto Ritovu ģimenes grāmatu un relikviju kolekciju, īpašu uzmanību veltot Neatkarības kara dalībnieka leitnanta Vulfa Ritova stāstam.

18:00, 21:00, 23:00 - Ekskursija pamatekspozīcijā muzeja direktora pavadībā.

17:00 - Rīgas Ebreju kopienas kora „Šofar” koncerts.

17:00-21:00 - Mākslas darbnīca visiem interesentiem: taisām un dekorējam senebreju pūšamos ragus – šofarus.

19:00 - Prof. Erika Jēkabsona aizraujošs stāstījums par ebreju karavīriem un virsniekiem Neatkarības karā.

18:00, 19:30, 20:45 - Dejojam kopā ebreju tautas un riņķa dejas.

22:00 - Grupas "JUUK" (https://m.facebook.com/grupajuuk/) koncerts ar speciālu varoņtēmai veltītu programmu.

Visu vakaru - apskatāma muzeja pamatekspozīcija, ka arī izstāde Savai tautai un savai valstij: Pauls Mincs, Latvijas valstsvīrs” – veltījums Latvijas valsts simtgadei.Ekskursija pamatekspozīcijā muzeja direktora pavadībā.