Priedāvājums skolām 2019./2020.mācību gadā

8.09.2019

Muzeja “Ebreji Latvijā”

piedāvājums skolām 2019./2020. mācību gadā

ü  Uz kompetenču izglītības pieejas balstītas nodarbības muzejā 1.-12. klašu skolēniem.

ü  Izbraukuma nodarbības uz Jūsu skolu.

ü  Ekskursijas Rīgas sinagogā, interaktīvās ekskursijas Rīgas jūgendstila kvartālā, Rīgas geto teritorijā; muzeja gidu pavadība Rumbulā, Biķerniekom un citās Holokausta vietās.

ü  Iespēja izvietot skolā ceļojošo izstādi “Savai valstij un savai tautai. Pauls Mincs, Latvijas valstsvīrs” ar pavadošo izglītības nodarbību.

ü  Nodarbība par toleranci, piemiņu un Eiropas vērtībām angļu vai vācu valodā ar muzeja brīvprātīgo no Austrijas.

Nodarbību apraksti:

Sākumskolai:

·         Mani radu raksti. Nodarbībā skolēni mācās veidot savu ciltskoku un mēģina atbildēt uz jautājumu, kas cilvēkus var vienot un šķirt, runā par cilvēku dažādību un līdzību, par draudzību un cieņu pret līdzcilvēkiem.

Pamatskolai:

·         Ebreju tradīcija vēsturē un mūsdienās. Pirmā iepazīšanās ar ebreju kultūru un tradīcijām ar akcentu uz kopīgām cilvēciskajām vērtībām.

·         Atrodi muzejā! Nodarbības gaitā skolēni iepazīstas ar ebreju kultūru un vēsturi Latvijā caur dažādiem muzeja eksponātiem. Skolēniem, strādājot grupās, būs iespēja pašiem izpētīt šos eksponātus un prezentēt darba rezultātus citiem.

Vidusskolai:

·         Ievērojamas ebreju personības pirmskara Latvijā. Nodarbības gaitā skolēni, izmantojot muzeja ekspozīcijā un krājumā pieejamos materiālus, iepazīsies ar izcilām personībām – ebrejiem, kas pirmskara Latvijā darbojās dažādās jomās un . Skolēniem ir iespēja pašiem izpētīt dažādus cilvēku likteņus.

·         Pieminēt nedrīkst aizmirst. Nodarbības mērķis ir veicināt pārdomas par nepieciešamību pieminēt Holokausta un citu traģēdiju upurus. Nodarbības gaitā skolēni izvērtē dažādas pieminēšanas prakses, reflektē par veidiem, kā un ko ir svarīgi pieminēt.

·         Rīgas Jūgendstila stāsti. Interaktīvā pastaiga par Rīgas Jūgendstila kvartālu, izmantojot mūsdienu elektroniskās ierīces. Skolēni iepazīsies ar Rīgas kultūrvēsturisko mantojumu un ebreju vēsturi Rīgā, kā arī izcilu personību lomu pilsētas un sabiedrības attīstībā.

Nodarbību valoda: latviešu, krievu vai angļu. Visas nodarbības un aktivitātes, kā arī ceļojošā izstāde ir bezmaksas. Ir iespēja daļēji segt ceļa izdevumus līdz Rīgai.

Lai saskaņotu nodarbības tēmu, datumu un laiku, lūdzam rakstīt uz e-pastu info@ebrejumuzejs.lv vai zvanīt 67283484 vai 29435005