Tālākizglītības seminārs skolotājiem

6.10.2019

Rīgas Ebreju kopiena un muzejs “Ebreji Latvijā” sadarbībā ar Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrību rīko tālākizglītības semināru skolotājiem “Latvijas ebreju mantojums mācību procesā”. Seminārā laikā ir paredzēts apskatīt jautājumus par ebreju un citu mazākumtautību kultūras un vēstures pasniegšanas metodoloģiju skolās un citās izglītības iestādēs, kā arī šī materiāla integrāciju dažādos mācību priekšmetos.

Seminārs notiks 2019. gada 24. oktobrī Rīgā, Skolas ielā 6, Rīgas Ebreju kopienas namā.

Aicinām piedalīties šajā seminārā vēstures, sociālo zinību, kulturoloģijas skolotājus, muzejpedagogus, klašu audzinātājus un citus izglītības darbiniekus.

Seminārs ir Rīgas pašvaldībā saskaņota mācību programma, par dalību kurā izglītības iestāžu darbinieki varēs saņemt apliecības (6 kvalifikācijas stundas).

Dalībai seminārā lūdzam pieteikties, rakstot uz info@ebrejumuzejs.lv līdz 21. oktobrim.

Dalībnieku skaits ir ierobežots – 25 personas.

Iespējama daļējā ceļa izdevumu kompensācija.

Papildus informācija – 67283484, 29435005.

Semināra programma:

10.00 – 11.00 Semināra atklāšana. Ekskursija muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

Iepazīšanās ar ceļojošo izstādi “Savai tautai un savai valstij: Pauls Mincs, Latvijas valstsvīrs”

Izstāde ir veltīta Latvijas valsts simtgadei, un tā atspoguļo Latvijas vēsturē nozīmīgas personības - Paula Minca un viņa ģimenes – dzīves gaitu un ieguldījumu Latvijas valsts tapšanā. Izstāde ir pieejama izvietošanai skolās.

11.10 – 12.00 Nodarbība par etniskiem stereotipiem
12.00 – 13.00 Diskusija par mazākumtautību komponenta integrēšanu mācību procesā
13.00 – 13.30 Kafijas pauze

13.30 - 15.00 Ekskursija: ebreju mantojums Rīgas centrā un jūgendstila kvartālā

Dalība ir bezmaksas.

Seminārs notiek ar fonda EVZ - Erinnerung, Verantwortung, Zukunft atbalstu.