Pārcelts! Lekcija un diskusija: Minoritātes latviešu intelektuāļu skatījumā

13.03.2020

Otrdien, 17. martā plkst. 11:15 aicinam jūs uz Dr.hist. GINTA APALA priekšlasījumu

MINORITĀTES LATVIEŠU INTELEKTUĀĻU SKATĪJUMĀ 19.-20. GS.

Priekšlasījumā vēsturnieks pievērsīs uzmanību etnokulturālo grupu savstarpējo attiecību dinamikai laika posmā no 1840. gada līdz 1940. gadam, kad Latvijas teritorijā vēl tikai formulējās mazākumtautību jēdziens, jo latviešus nevar uzskatīt par majoritāti.

Dr. hist. Gints Apals ir vēsturnieks un diplomāts ar pieredzi gan pētniecības darbā, gan Latvijas ārlietu dienestā un starptautiskās organizācijās.

Lekcijai sekos diskusija par mazākumtautību komponenta integrēšanu mācību procesā, kurā bez G.Apala piedalīsies Ansis Nudiens (Skola2030) un Olita Arkle (Izglītības un zinātnes ministrija).
Pasākums paredzēts kā daļa no Rīgas Ebreju kopienas un muzeja “Ebreji Latvijā” sadarbībā ar Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrību rīkotā tālākizglītības semināra skolotājiem “Latvijas ebreju mantojums mācību procesā”.
Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Ieeja brīva.