Pasākumi muzejā 2011. gada septembrī

9.10.2011

Šī gada septembris bija bagāts ar pasākumiem. Muzejā ir notikušas trīs dažādas lekcijas, ko sniedza vadošie zinātnieki no Krievijas un Izraēlas.

6. septembrī Maskavas antropoloģe un etnogrāfe Svetlana Amosova, kas specializējas slāvu-ebreju kultūras attiecību jomā, prezentēja plašu pētījuma materiālu par Latgales vecticībnieku atmiņām un skatījumu uz dzīvojošiem blakus pirms Otrā pasaules kara ebrejiem. Pētījums tapa 2011. gadā Preiļos, tā gaitā tika novadītas ap 30 intervijas, un to rezultāts ir bagāts, iepriekš nepētīts materiāls par dažādiem ebreju dzīves aspektiem un starpkultūru kontaktu specifiku vienā no Latgales pilsētām un tās apkārtnē.

Sinagogas ēka Preiļos, Brīvības ielā 8.

13. septembrī muzejā notika Izraēlas filozofa un tulkotāja Marka Gondeļmana meistarklase „Pasaules iekārta: Talmuda skatiens”, kuras laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar vienu ebreju grāmatas Mišnas nodaļu, iemācīties to lasīt un atveidot Mišnas un Talmuda skatījumu uz galveniem esamības jautājumiem.

27. septembrī notika viena no lielākajiem pasaules speciālista Karaīmu vēsturē Mihaila Kizilova lekcija, kas bija veltīta vienai no interesantākajām un mazpazīstamākajām ebreju grupām – karaīmiem, karaīmu kopienu vēsturei, attīstībai Eiropā un arī Latvijā. Dr. Mihails Kizilovs (Simferopole – Oksforda – Beerševa) ir vairāku grāmatu par karaīmu vēsturi, tai skaitā jaunās grāmatas „Krimas Jūdeja”, autors.

Lekcijas bija plaši apmeklētas, izraisīja lielu auditorijas interesi un ieguva labas atsauksmes.

Gaidīsim Jūs mūsu turpmākajos pasākumos! Sekojiet mūsu ziņām mājas lapā un sociālajos tīklos (Facebook).