Izstāde "Latvijas traģēdija. 1941" Briselē

6.05.2013

Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar muzeju "Ebreji Latvijā" ir sagatavojis izstādi „Latvijas traģēdija. 1941.”, kas no 7. maija ir apskatāma Eiropas Parlamenta (EP) mītnē Briselē. Izstāde vēstī par 1941. gada notikumiem Latvijā, kas traģiskā veidā skāra visus Latvijas pilsoņus. Tā ir pirmā EP eksponētā Latvijas izstāde, kas parāda, ka  gan nacistiskā, gan padomju režīma noziegumi pret Latvijas pilsoņiem ir vienlīdz  nosodāmi.

Izstādi „Latvijas traģēdija. 1941.” Okupācijas muzejs izveidoja sadarbībā ar muzeju „Ebreji Latvijā” un atklāja 2011. gada jūnijā. Tā bija redzama pie Okupācijas muzeja ēkas ārējās sienas un turpinājās muzeja zālē. Briselē izstāde būs redzama pielāgotā veidā, un to varēs apskatīt gan EP deputāti, gan parlamenta viesi.

Izstādes autori ir vēsturnieks Ritvars Jansons, Ojārs Stepens, Ilja Ļenskis un Marģers Vestermanis, māksliniece Ieva Nagliņa.

Izstādi finansē Sandra Kalniete, Latvijas Okupācijas muzejs un Rīgas Ebreju kopiena. Eiropas Parlamentā tā būs apskatāma līdz 9. maijam.