Mūžībā aizgāja Meijers Melers

2.05.2015

 

Dziļās sērās mēs paziņojam ka vakar, 25. aprīlī, pēc smagās slimības mūžībā aizgāja mūsu muzeja ilggadējais un uzticīgais līdzstrādnieks, brīnišķīgais kolēģis un draugs

Meijers Melers 
(12.06.1929 - 25.04.2015).

Nebūdams vēsturnieks pēc profesijas, sava mūža pēdējos 15 gadus viņš ir veltījis Latvijas ebreju vēstures un kultūras pētniecībai. Īpaši svarīgs ir viņa ieguldījums Latvijas ebreju kapsētu un Holokausta upuru slepkavības vietu apzināšanā un izpētē. Viņš pats ir apbraukājis un izstaigājis šīs drūmās un traģiskās vietas, un ir veltījis milzīgās pūles, lai kapsētas tiktu sakoptas, bet upuru apbedījumu vietas - pienācīgi iezīmētas. Par šo emocionāli smago un pašaizliedzīgo darbību 2014. gadā viņš tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Īstenojot šos proektus, Melera kungs ir sadarbojies ar lielu skaitu cilvēku gandrīz visos Latvijas novados un nostūros, un vēl joprojām viņiem atmiņā paliek viņa plašas zināšanas, viņa cītība un neatlaidība, bet visvairāk - viņa sirsnīgums un milzīgā mīlestība pret katru dzīvē sastapto cilvēku.

Lai viņa piemiņa ir svētīta.

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem