Izstāde "Septiņi ceļi: Raina ārzemju ceļojumi"

 
2015. gada 16. maijā durvis vēra izstāde no Raiņa un Aspāzijas vasarnīcas – SEPTIŅI CEĻI, kas vēstīs par Raiņa ārzemju ceļojumiem.

Izstādes veidotāji skrupulozi izsekojuši visiem septiņiem Raiņa – brīva pilsoņa – ceļojumiem, atklājot izstādes apmeklētajiem gan šo ceļojumu praktiskos mērķus, gan dzejnieka emocijas, ko viņš fiksējis vēstulēs Aspazijai un Olgai Kligerei un savos personiskajos pierakstos.


Ilgus gadus Rainis bija sapņojis savām acīm skatīt Bībeles vietas, kas saistās ar Jāzepu. Liktenīgi, bet Jāzeps aizved Raini viņa pēdējā ceļojumā – uz Palestīnu un Ēģipti: Rīga – Vīne – Venēcija – Laurāna – Abacija – Triesta – Jafa –Telaviva – Jeruzaleme, Betlēme, Nācarete, Samarija, Nāves jūra – Haifa – Galilejas jūra – Kaira – Aleksandrija – Rīga. Ceļojums notiek no 1929. gada marta līdz maijam.

Brauciena ietvaros ieplānota ļoti blīva pasākumu programma. Bet kāda ir tikšanās ar Jāzepu?
„Jēkaba aka, apskatām Jāzepa kapu, blakus fotografējamies, būve ar kupolu, kapa kopa liela, apaļa akmeņu kaudze, blakus istabā arābu bērnu skola. Dotānas bedre, kur iemeta Jāzepu, vēl tagad redzama,” Rainis skopi fiksējis faktus savās piezīmēs.
Jāzepa ceļš veda uz Vakarzemi, lai nāktu saskaņā ar Visumu un atrastu jaunu taisnību. Kas varēja paredzēt, ka pavisam drīz šajā ceļā dosies arī Rainis pats?


Izstāde būs apskatāma līdz 2015. gada 1. jūlijam.

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem