Izstādes "Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā. 1945.-2015. gads” atklāšana Viļņā

5.05.2016

 2016. gada 5. maijā,  Viļņā, Ebreju kultūras un informācijas centrā, plkst. 18.00 notiks izstādes „Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā. 1945.-2015. gads” atklāšana. Izstādes rīkotāji ir Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome un muzejs „Ebreji Latvijā”.

Izstāde „Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā. 1945.-2015. gads” stāsta par piemiņas vietu meklēšanu, apzināšanu un izveidi gan apstākļos, kad Holokausts bija aizliegtais temats, gan mūsdienās, par aktīvistu cīņu par bojāgājušo piemiņu un skarbās vēstures attiecīgu un godīgu reprezentāciju sabiedrībā. Izstāde rāda ne tikai dažādus piemiņas pasākumu veidus Latvijā gandrīz 70 gadu garumā, bet arī atspoguļo piemiņas pasākumu „mehānismus” – kā aktīvisti pieņēma lēmums, kā notika viņu komunikācija ar varas pārstāvjiem, kāda bija varas pārstāvju reakcija, kas to ietekmēja un kā tā ietekmēja piemiņas pasākumu gaitu.

Izstāde būs apskatāma Viļņā līdz š.g. 20. maijam. Ieeja brīva.

Izstādi finansiāli atbalsta: Claims Conference, ASV, Starptautiskā Holokausta piemiņas alianse (IHRA), Valsts Kultūrkapitāla fonds, Vācijas vēstniecība Latvijā, Ungārijas vēstniecība Latvijā, Kanādas vestniecība Latvijā.

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem