Muzeju nakts - 2018

17.05.2018

 

Muzeju nakts muzejā "Ebreji Latvijā" programma:

No 17:00 līdz 00:00 - jaunās pagaidu izstādes “Es - Žabotisnkis” apskate
17.30, 19.30, 21.00, 23:00 - "Aiz atvērtām durvīm": ekskursijas Ebreju kopienas namā un muzejā "Ebreji Latvijā" muzeja direktora pavadībā.
No 18:00 līdz 21:00 - ebreju vizuālās mākslas darbnīca bērniem un pieaugušajiem
18.00, 19.00, 20.30 - dejojam kopā ebreju un Izraēlas riņķu dejas!
22.00 - šūpuļdziesmas, mīlas un kāzu dziesmas Austrumeiropas tradicionālās ebreju mūzikas grupas “Lebedik!” (Berlīne) izpildījumā.

Grupa “Lebedik!” (Dzīvīgi!) ir izveidojusies Berlīnē 2016. gadā kā trīs pieredzējušo mūziķu – bijušās rīdzinieces vokālistes Aleksandras Lurje (Sasha Lurje), amerikāņu vijolnieka Kreiga Jūdelmana un Izraēlas akordeonista Iras Šīrana – kopprojekts. Projekta pamatā bija vēlme pievērsties mazāk zināmam repertuāram Austrumeiropas tradicionālās ebreju mūzikas ietvaros, darot to pieejamu plašākai publikai, un arī izzināt tautasdziesmu transformācijas, kas ar tām notika XX gadsimta pusē, kas ebreju tautas mūzikas izpildītāji arvien vairāk sāka profesionalizēties un darboties estrādes, teātra un populārās mūzikas industrijas ietvaros. Lielā mērā šie procesi bija saistīti ar lielām ebreju migrācijām uz Ziemeļamēriku un Izraēlu, un loģiski, ka migrācijas temats no paša sākuma bija grupai ļoti svarīgs, it īpaši ņemot vērā pašu mūziķu biogrāfijas.
Lai gan ļoti jauns, kolektīvs aktīvi koncertē, un paguvis uzstāties abās puslodēs, apceļojot ASV no Ņujorkas līdz Sietlai un daudz uzstājoties Eiropā. Berlīnē “Lebedik!” bija vieni no organizatoriem ārkārtīgi veiksmīgajam ebreju mūzikas un kultūras festivālam “Berlin Festival of Yiddish Culture” (2017. gada 14.-17. decembrī). 
“Lebedik!” mūziķi ne tikai uzstājas ar koncertiem, bet veic arī pētniecisko un popularizātorisko darbību, meklējot kompozīcijas savam repertuāram etnogrāfiskajos skaņu ierakstos, aizmirstās publikācijās, un arī intervējot un mācoties no tradīcijas nesējiem, vecāka gada gājuma informantiem.

Koncerts notiek pateicoties Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, firmas "Belam" un Dmitrija Krupnikova atbalstam
 
Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem