Lekcija "Ebreju sižeti agrīnajā krievu kino prozā"

26.02.2019


Trešdien, 2019.gada 6. martā, 18:00, muzejā "Ebreji Latvijā" (Skolas 6, Rīga) norisinās lekcija par ebreju sižetiem agrīnāja krievu kino prozā.
 
Pirmsrevolūcijas Krievijas kinematogrāfā ebreju tēma ieņēma īpašu vietu, tā bija sevišķi populāra 1910-to gadu pirmajā pusē. Runa ir ne tikai par atsevišķu motīvu, bet par īpašu žanru, kuru kino vēsturnieks V. Višņevskis apzīmē par “ebreju dzīves drāmu”.
 
Šo materiālu ir interesanti analizēt uz pirmsrevolūcijas kino libretto pamata (īss kino sižetu apraksts no 1910-to gadu preses, ko elektroniskā veidā apkopoja zinātniskā darba grupa “Agrīnā krievu kino proza”). Kolekcijā var izdalīt vairākus desmitus libretto ebreju tēmā un salīdzināt tos ar citiem tekstiem. Šāds salīdzinājums sniedz ieskatu tajā, cik krasi ebreju sižeti atšķīrās no citu filmu sižetiem. Tā, piemēram, lielāko daļu ebreju sižetu veido fabula, kas balstīta uz paaudžu konfliktu, protagonista lomā bieži uzstājas vecs tēvs, kam nākas iejaukties meitas jaunās dzīves meklējumos (retāk – dēla). Savukārt citos pirmsrevolūcijas kinosižetos pamata intriga attīstās ap kārdinājuma motīvu un attiecībām ar mīļāko. Lekcijā sīkāk tiks analizēta šī un citas agrīno ebreju kinosižetu īpatnības, to evolūcija un attiecīgais konteksts.
 
Lekciju vadīs Maskavas Ekonomikas Augstskolas pasniedzēja un pētniece Dr. Anna Kovaļova

Lekcija notiks krievu valodā.
 
Laipni aicināti visi interesenti!
Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem