Izstāde “Savai tautai un savai valstij: Pauls Mincs, Latvijas valstvīrs”

Izstāde “Savai tautai un savai valstij: Pauls Mincs, Latvijas valstsvīrs” ir tapusi kā ebreju kopienas veltījums Latvijas valsts simtgadei. Izstāde stāsta par vienu no savulaik ievērojamiem politiķiem un intelektuāļiem, kas ir devis savu artavu valsts veidošanā un attīstībā.

Svinīga izstādes atklāšana notiks 12. martā plkst. 17:00 ar trim priekšlasījumiem par šīs izcilās personības darbību un dzīvi. vinot Latvijas valsts  simtgadi, 12. martā muzejs “Ebreji Latvijā” atklās ceļojošo izstādi par Paulu Mincu (1868, Daugavpils – 1941, Krasnojarskas apg.) – vienu no ievērojamākajiem Latvijas ebreju sabiedriskajiem darbiniekiem un politiķiem Latvijas pirmās brīvvalsts laikā.

Ceļojošās izstādes pirmā pieturvieta - muzeja “Ebreji Latvijā” telpas no 2019. gada 13. marta līdz 10. septembrim. Vēlāk tā tiks izrādīta dažādās skolās. Izstādes mērķis ir parādīt jaunajai paaudzei valstsvīra personības tapšanas procesu valsts dibināšanas apstākļos, kā arī caur vienas personas likteni parādīt šo straujo un mainīgo laikmetu.

 

 

  

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem