Priekšlasījums: Totalitārisma traumu izpausmes Baltijas prozā

11.12.2019

Muzejs "Ebreji Latvijā" ir pagodināts ielūgt visus interesentus uz literatūras zinātnieces, Liepājas Universitātes Humanitārās fakultātes dekānes Prof. Dr. Zandas Gūtmanes priekšlasījumu. 


Deportāciju un holokausta literārās reprezentēšanas iespējas Latviešu un Lietuviešu literatūrā un monogrāfijas "Totalitārisma traumu izpausmes Baltijas prozā" prezentāciju, kas notiks š.g. 18. decembrī, plkst 18:00.

 

Zandas Gūtmanes pētījums ir novatorisks turpinājums iepriekš aizsāktajam Baltijas literatūras pētniecības ceļam. Līdz šim ir bijuši atsevišķi pētījumi par staļinisma represiju pēdām literatūrā un atsevišķi pētījumi par nacisma atstātajām traumām, taču abu režīmu pieredzes reprezentāciju sastatījums, turklāt – Baltijas vēstures un literatūras kontekstā – līdz šim nav veikts vai arī parādījies tikai epizodiski. Šāda kompleksa pieeja palīdz apzināt, kā vieni un tie paši vēsturiskie notikumi atbalsojas dokumentālos un fikcionālos tekstos, kā šādu reprezentāciju parādīšanos vai neparādīšanos ietekmē valdošā ideoloģija, kādu ietekmi literāras reprezentācijas atstāj uz vēsturiskās atmiņas un kultūras traumas veidošanos.

 

Aicinam iepazīties arī ar prof. Gūtmanes interviju portāla LSM krievu versijai, kur viņa runā par dažiem sava darba svarīgiem aspektiem.

https://rus.lsm.lv/statja/analitika/analitika/kak-literatura-menjaet-vosprijatie-faktov-istorii-hh-veka.a340488/


Leeja brīva.

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem