Lekcija “Krievu iedzīvotāji Latvijas Republikā 1918.-1940.g.: "Baltais" konteksts”

30.09.2020

 

6. oktobrī 18.00 Rīgas Ebreju kopienas namā, Skolas ielā 6, notiks vēsturnieka Andreja Gusačenko priekšlasījums “Krievu iedzīvotāji Latvijas Republikā 1918.-1940.g.: "Baltais" konteksts”.

 

Lekcijas ietvaros apmeklētāji tiks iepazīstināti ar starpkaru Latvijas krievu sabiedrības īpatnībām, akcentējot uzmanību uz "baltās" emigrācijas kontekstu un tās izpausmēm kultūrā,
politikā, sabiedriskajās aktivitātēs un citās jomās.
Lai gan "baltās" emigrācijas pārstāvji veidoja relatīvi nelielu daļu no Latvijas krievu kopienas, viņi bija ievērojami tās kultūras un politiskajā dzīvē visā starpkaru posmā, un bieži vien nonāca arī valsts iestāžu interešu lokā sakarā ar aktīvu starptautisku darbību krievu emigrācijas grupu kontekstā.

 

Mag.hist. Andrejs Gusačenko ir Latvijas Vēstures institūta zinātniskais asistents, Latvijas Universitātes doktorants. Viņa zinātnisko interešu lokā ietilpst Latvijas krievu kopienas vēsture, pareizticīgās baznīcas vēsture Latvijā, Brīvības cīņu un Krievijas Pilsoņu kara vēsture, antiboļševistiskā kustība un "baltā" emigrācija.

 

Ieeja brīva.

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts.

Pasākuma laikā tiks ievēroti visi COVID-19 profilakses regulējumi.

 

Priekšlasījums ir paredzēts kā daļa no Rīgas Ebreju kopienas un muzeja “Ebreji Latvijā” lekciju cikla “Mazākumtautības Latvijā: šodienas skatījums”, kas notiek no 2020. gada marta līdz novembrim. Visas cikla lekcijas ir pieejamas video ierakstā muzeja “Ebreji Latvijā” YouTube kanālā http://shorturl.at/sFKU4.

 

 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta Departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem