Lekcija “Holokausts: galvenie jautājumi un mezglpunkti”

1.03.2021

 
Kopā ar Latvijas Universitātes Jūdaikas studijas centru aicinām visus interesentus uz Dr. sc. comm. Didža Bērziņa atklāto lekciju 

“Holokausts: galvenie jautājumi un mezglpunkti”.

Lekcija notiks Zoom platformā 2021. gada 4. martā plkst. 19.00.
Time: Mar 4, 2021 07:00 PM Helsinki
Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/95911145865?pwd=d2h2Rk56ejdYc3hxek5VKzkzVnNFQT09
Meeting ID: 959 1114 5865
Passcode: 854551
 
Tiek paredzēta arī lekcijas translācija mūsu Facebook mājas lapā: https://www.facebook.com/EbrejuMuzejs/

Lekcija veltīta iepazīstināšanai ar holokausta traģēdiju Otrā pasaules kara laikā. Runāsim par notikumu gaitu, būtiskajiem atskaites punktiem, nacistiskās ideoloģijas un propagandas lomu ebreju sistemātiskā un masveidīgā iznīcināšanā.
Īpašu uzmanību pievērsīsim cēloņiem un sekām, pretrunīgiem jautājumiem un pētnieku skaidrojumiem, kā arī sabiedrības attieksmei un zināšanām par tematu.
Lekcijas valoda: latviešu. Pēc lekcijas paredzēts laiks jautājumiem un diskusijām.
Didzis Bērziņš ir vadošais pētnieks Latvijas Universitātes Filozofijas un Socioloģijas institūtā, pēcdoktorantūras pētnieks Daugavpils Universitātē un Claims konferences universitāšu partnerības holokausta lektors Latvijas Universitātē. 2015. gadā aizstāvējis doktora disertāciju par holokausta diskursiem Latvijā. Dr. Bērziņš ir vairāku pētījumu, zinātnisku un populārzinātnisku rakstu autors par komunikāciju, propagandu, atmiņu, vēsturi, antisemītismu un holokaustu, kā arī bijis viespētnieka stipendiāts ASV Memoriālajā holokausta muzejā.
Lekcija tiek organizēta “Claims Conference” līdzfinansēta projekta ietvaros.
Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem