Lekcija "Lauka pētījumi jūdaikas jomā"

26.03.2012

 

Aicinām Jūs otrdien, 27. martā plkst. 17.30 uz Svetlanas Nikolajevas (Eiropas Universitāte, Sanktpēterburga; Sanktpēterburgas Jūdaikas institūts) lekciju „Lauka pētījums jūdaikas jomā, jeb kā folkloristi un etnogrāfi pēta ebreju tradīciju?”, kas notiks muzejā „Ebreji Latvijā” (Skolas iela 6, 3. stāvs, Rīga).

 

Lekcijas ietvaros tiks izskatīta pēdējo desmitgadu laikā uzkrātā pieredze lauka pētījumos, kas ļauj fiksēt mutiskās liecības, atmiņas par Austrumeiropas tradicionālās ebreju kopienas dzīvi, folkloras tekstus un priekšstatus, prakses, kas ir saistītas ar ieražām un ikdienas dzīvi tradicionālajā ebreju miestā. Balstoties uz plašo materiālu, kas tika savākts ekspedīcijās dažādos reģionos, kas XIX – XX gadsimta sākumā tika ietilpināti tā saucamajā „nometinājuma joslā” (Podolija, Bukovina, Besarābija), tiks parādīti lauka antropologa darba pamata momenti un daži no lauka pētījumu rezultātiem.

 

Lekcija notiks krievu valodā.

 

Svetlana Nikolajeva ir Eiropas Universitātes Sanktpēterburgā antropoloģijas fakultātes absolvente un Sanktpēterburgas Jūdaikas institūta pasniedzēja. Viņas zinātniskās interesēs ietilpst ebreju un slāvu folklora. S. Nikolajeva ir vairāku rakstu par slāvu un ebreju tautas kultūru un starpkultūru kontaktiem autore.

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem