Konference un seminārs "Ebreju kopienas Kurzemes pilsētās"

20.11.2012


No 27.novembra līdz 29.novembrim Kuldīgā notiks tēmai "Ebreju kopienas Kurzemes pilsētās" veltīta zinātniskā konference un seminārs, ko rīko Kuldīgas novada muzejs sadarbībā ar muzeju "Ebreji Latvijā" un Latvijas ebreju kopienu.

Konferences un semināra mērķis ir iepazīt un sīkāk izpētīt ebreju vēsturi, dzīvi un kultūru, kā arī izprast latviešu un ebreju tautas savstarpējās attiecības Kurzemē.

 

Pasākumam būs divas daļas. 27.novembrī Kuldīgas Kultūras centrā norisināsies plašai auditorijai atvērta konference, bet no 27. līdz 29.novembrim Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā notiks seminārs sabiedriskās domas veidotājiem.

 

Konference sāksies 27.novembrī plkst.12. Tās ievadā ar uzrunām uzstāsies Izraēlas vēstniece Latvijā Hagita Ben-Jākova un Kuldīgas pilsētas domes amatpersonas. Ar referātiem par tēmu "Ebreju kopienas Kurzemes pilsētās" uzstāsies Kurzemes muzeju darbinieki un Latvijā pazīstami pētnieki, kas pievērsušies šīs tēmas izpētei.

 

Seminārs sāksies 27.novembra vakarā pēc konferences beigām un turpināsies līdz 29.novembra pusdienlaikam. Semināra dalībniekiem būs iespēja noklausīties Latvijas vadošo pētnieku lekcijas, iepazīties ar ebreju tradīcijām un piedalīties diskusijās.

 

Dalībai seminārā aicināti pieteikties Kurzemes pilsētu un novadu pašvaldību pārstāvji, kultūras nodaļu un tūristu informācijas centru darbinieki, muzeju un kultūras namu pārstāvji, žurnālisti, pasniedzēji un citi interesenti.

 

Konferences un semināra programma.

 

Konference un seminārs notiks ar Darba grupas starptautiskai sadarbībai holokausta izglītībā, piemiņā un pētniecībā atbalstu.

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem