Seminārs "Ebreju kopienas Zemgalē un Sēlijā"

10.01.2013


Muzejs „Ebreji Latvijā” sadarbībā ar Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeju rīko semināru „Ebreju kopienas Zemgalē un Sēlijā”, kas notiks 2013. gada 24. – 26. janvārī Bauskā.

Semināra mērķis ir iepazīt, kopā izpētīt un apdomāt ebreju vēsturi, dzīvi un kultūru no pirmajām kopienām, kas bija apmetušās Zemgalē un Sēlijā, līdz mūsdienām, kā arī izprast latviešu un ebreju tautu savstarpējas attiecības. Īpaša uzmanība būs veltīta dažādiem Holokausta vēstures aspektiem – nacistu propagandai un presei, nacistu okupācijas režīma represīvajām un varas struktūrām, Holokausta vēstures rakstīšanai un izpētei, kā arī piemiņai par to. Semināra dalībniekiem būs iespēja noklausīties vadošo pētnieku – Latvijas Universitātes pasniedzēju un muzeju darbinieku, kā arī ārzemju pētnieku - lekcijas, neformālā gaisotnē iepazīties ar ebreju tradīcijām, piedalīties diskusijās.

Aicinām pieteikties dalībai semināra Zemgales, Sēlijas un kaimiņu reģionu pilsētu un novadu pašvaldību pārstāvjus, kultūras nodaļu un tūristu informācijas centru darbiniekus, muzeju un kultūras namu pārstāvjus, žurnālistus, pedagogus un citus reăiona sabiedriskās domas veidotājus. Dalībai seminārā lūdzam pieteikties līdz 14. janvārim, aizpildot pielikumā esošo anketu un nosūtot to uz info@ebrejumuzejs.lv.

Papildus informācija par semināru – 67283484 (no plkst. 12 līdz 17), Marina Gehta, muzeja „Ebreji Latvijā” projektu vadītāja.

Seminārs notiek ar The Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance and Research atbalstu. 

 

Bildes no semināra.

 

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem