Dzejas dienas muzejā

6.09.2013

 
2013. gada 11. septembrī 17:00 Dzejas dienu ietvaros muzejā "Ebreji Latvijā" notiks poētiskais vakars - Izraēlas dzejnieka Amira Ora dzejas lasījumi. Atdzejojumus latviešu valodā prezentēs J. Vādons.

Amirs Ors, dzimis 1956.gadā Telavivā, ir desmit ivritā rakstītu dzejas krājumu autors. Starp nesenākajiem izdevumiem ir „Laika muzejs” (2007), „Sirds briesmonis” (2010) un „Ārprātīgā pravietojums” (2012). Viņa dzeja tulkota vairāk nekā četrdesmit valodās, iekļauta antoloģijās, dzejas žurnālos un 13 grāmatās, kas nākušas klajā Eiropā un Amerikā. 

Ors saņēmis virkni Izraēlas un starptautiska mēroga dzejas balvu, t.sk. Plejādes velti (Struga, 2000) par „nozīmīgu ieguldījumu modernās pasaules dzejā”, Fulbraita balvu rakstniecībā, Bernsteina balvu u.c. Dzejas stipendijas viņam piešķīrusi Aiovas Universitāte, Oksfordas Universitātes Ebreju–ivrita studiju centrs, Heinriha Bella fonds Īrijā, Berlīnes Literārais seminārs. 

Viņš tulkojis ebreju valodā astoņas prozas un dzejas grāmatas. Par saviem tulkojumiem no sengrieķu valodas saņēmis Kultūras ministrijas apbalvojumu. 

Ors studējis Filosofiju un salīdzināmo reliģiju Ivrita Universitātē Jeruzalemē, kur vēlāk pats lasījis lekcijas par sengrieķu reliģiju. Viņš pasniedzis dzeju un radošo rakstīšanu Helikona Dzejas skolā, arī universitātēs Izraēlā, Eiropā, ASV un Japānā, publicējis neskaitāmas esejas par dzeju, klasiskajām zinātnēm un salīdzināmo reliģiju.

1990.gadā Ors bijis starp Helikona Dzejas apvienības dibinātājiem, vēlāk strādājis arī kā Helikona galvenais redaktors un mākslinieciskais vadītājs. Viņš aizsācis un iedzīvinājis dažādus projektus, t.sk. Helikona dzejas žurnālu un dzejas grāmatu sēriju, Sha’ar dzejas festivālu un Helikona Ebreju–ivrita dzejas skolu.

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem