Seminārs “Paaudžu krustcelēs: jaunas metodes un jaunas pieejas Holokausta izglītībā”
Muzejs “Ebreji Latvijā” sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību Latvijā, Lielbritānijas vēstniecību Latvijā, Latvijas Okupācijas muzeju un Žaņa Lipkes memoriālu aicina uz tālākizglītības semināru “Paaudžu krustcelēs: jaunas metodes un jaunas pieejas Holokausta izglītībā”.
Seminārs notiks 2025. gada 13. martā Rīgā, no plkst. 11.00 līdz apmēram 16.00 Skolas ielā 6, Rīgas Ebreju kopienas namā, muzejā “Ebreji Latvijā”.
Aicinām piedalīties vēstures, sociālo zinību, kulturoloģijas skolotājus, muzejpedagogus un citus izglītības darbiniekus.
Seminārs ir Rīgas pašvaldībā saskaņota mācību programma (programmas nosaukums “Latvijas ebreju kultūras mantojums un Holokausta vēsture mācību procesā”), par dalību kurā izglītības iestāžu darbinieki varēs saņemt apliecības (8 kvalifikācijas stundas).
Dalībai seminārā lūdzam pieteikties, aizpildot pieteikšanas anketu līdz 12.martam: https://forms.gle/kNwS22jMQQViCahZ9
SEMINĀRA PROGRAMMA:
No 10:15 Ierašanās un reģistrācija
11:00 Semināra atklāšana, ievadvārdi
Moderators: Iļja Ļenskis, Muzeja “Ebreji Latvijā” direktors
11:15-12:00 Prof. Viktorija Greisa Ričardsone Valdena (Victoria Grace Richardson Walden), Landekera digitālās atmiņas laboratorija, Saseksas universitāte, Lielbritānija
Tēma: Digitālo tehnoloģiju izmantošanas izaicinājumi un iespējas Holokausta izglītībā
12:00-12:45 Dr. Jaele Rihlere Frīdmane (Yael Richler-Friedman), Jad Vašema Starptautiskā Holokausta izglītības institūta Pedagoģijas programmu un digitālā un tiešsaistes izglītības nodaļas direktore, Izraēla
Tēma: Atbilstoša un autentiska Holokausta izglītība – instrumenti un pieejas, saskaroties ar izaicinājumiem, mācot jauniešus 21. gadsimtā
12:45 Pārtraukums
13:45-14:15 Edvīns Evarts, Latvijas Okupācijas muzejs, Latvijas Vēstures un sociālo zinātņu skolotāju biedrība
Tēma: Vēstures zināšanu nozīme mūsdienu pasaulē: Holokausta vēstures izpratnes nozīme un kā to mācīt
Praktiski piemēri, kā iespējams apzināti stāstīt par Holokausta vēsturi tā, lai skolēniem rastos priekštats gan par notikumiem Eiropā, gan Latvijā. Skolēniem, iegūstot zināšanas, ir jāveidojas arī izpratnei par notikumu likumsakarībām ne vien tieši par Holokaustu, bet arī par vietējo iedzīvotāju attieksmi pret šiem notikumiem.
14:15-14:45 Renārs Lipenītis, uzņēmuma SIA Jinns līdzdibinātājs, vēstures entuziasts un moderno tehnoloģiju lietpratējs ar oriģinālu skatījumu
Tēma: Digitālās tehnoloģijas vēstures izzināšanai un kultūras mantojuma saglabāšanai
Prezentācijā tiks aplūkoti moderni digitālie risinājumi, piemēram, paplašinātā realitāte (AR), virtuālā realitāte (VR), interaktīvie stendi un spēļveida lietotnes, kas ļauj veidot saistošu un izglītojošu vēstures pieredzi.
14:45-15:15 Raivis Sīmansons, Žaņa Lipkes memoriāls
Tēma: Imersīvā izglītība Žaņa Lipkes memoriālā. Projekti “VR pieredze Lipkes bunkurā” un “Žanis mūsu acīm: Daudzscenāriju VR dokumentālfilma”
15:15-15:45 Lilija Levina, Muzejs “Ebreji Latvijā”
Tēma: Muzeja “Ebreji Latvijā” un Berlīnes organizācijas “Europäische Akademie Berlin” jauniešu projekta rezultāta prezentācija: virtuālās realitātes ekskursija Rīgas geto un deportācijas vietās Berlīnē
No 15:45 Sertifikātu izsniegšana un neformālas sarunas ar projekta autoriem, kur semināra dalībnieki varēs iegūt papildinformāciju par projektu izmantošanas iespējām un pielāgošanu konkrētām vajadzībām.
Laipni lūgti visi interesenti!